Lokality ze břehu

Marsa Samadai

7km na jih od Marsa Alam, hloubka 0-30m, OWD

Velká písčitá zátoka, snadno přístupná ze břehu. Vstup se mírně svažuje přes louku z mořské trávy. Najdete zde velké množství korálových bloků s bohatým životem a možností potkat želvy, rejnoky i baracudy.

Marsa Assalaya

8km na sever od Marsa Alam, hloubka 0-50m, OWD

Zátoka s písčitým dnem se snadným přístupem. Vstup se svažuje přes louku z mořské trávy k nádherným barevným živým útesům, jeden končí v 28m a druhý v 50m. Stále častěji zde můžete potkat i pasoucího se Dugonga.

Marsa Egla

10km na sever od Marsa Alam, hloubka 0-35m, OWD

Dlouhá laguna s azurovou vodou a pozvolným vstupem. Pravou i levou stranu lemují útesy plné podmořských obyvatel. K vidění jsou mořští koníci, chobotnice, želvy, rejnoci i Dugong.

Gebel Rosas

16km na sever od Marsa Alam, hloubka 0-60m, OWD

Úzká laguna po levé straně obdařena krásným, bohatým a živým útesem. Kde můžete potkat želvy, žraloky a další, útes sám končí v nejnižším bodě v 60m. Na pravé straně je zubatý útes se spoustou jeskyněk.

Abu Dabbab

30km na sever od Marsa Alam, hloubka 0-30m, OWD

Široká zátoka s velkou travnatou loukou, kde se pase velké množství želv a občas i Dugong. Na severní straně se nachází krásná korálová zahrada.

Abu Dabour

31km na sever od Marsa Alam, hloubka 0-60m, AOWD

Vstup je malým kaňonem, v hloubce 5m. Po opuštění kaňonu se otevírá nádherná scenérie útesu, se šancí zde potkat velké ryby.

Marsa Moray

40km na sever od Marsa Alam, hloubka 0-70m, OWD

Po úzkém vstupu se otevírá zátoka s krásnými korály a spoustou ryb. Na jižní straně pak padá do hloubky až 70m, i přesto je vhodnou lokalitou pro všechny.

Shaab Shuuna

41km na sever od Marsa Alam, hloubka 0-70m, AOWD

Vstup je přes malý přírodní bazén a malý kaňon. Po obou stranách lokality jsou velké živoucí útesy.

NO. 1

43km na sever od Marsa Alam, hloubka 0-60m, AOWD

Ze břehu je třeba přejít cca 150m útesu a vstoupit přes malou jeskyňku. Po nesnadném začátku, se otevírá jedinečná korálová zahrada, hýřící barvami a drop off.

Vrak Abu Ghusun

68km na jihovýchod od Marsa Alam, hloubka 0-18m, OWD

Vrak nákladní lodi, která se potopila v roce 1993. Přilákala mnoho druhů korálů a života, včetně napoleonů a murén. Téměř vše co na lodi bylo, zde také zůstalo a kvalifikovaní potápěči mohou plavat i do částí vraku, včetně kormidelny, strojovny a nákladního prostoru.