Lokality z lodi

Shaab Marsa Alam

Hloubka 0-24m, OWD, AOWD

Korálový útes s několika tunely, které je možné proplavat. V hloubce 14m leží malý vrak safari loďky, poskytující úkryt murénám, perutýnům i krevetkám a plžům.

Ras Samadai – Doplhinehouse

Hloubka 0-80m, OWD

Jak už název napovídá, je tento živoucí útes ve tvaru podkovy místem, kde se vyskytují delfíni. První z nich je spletitý, se systémem tunelů a děr. Potkat zde můžete murény, rejnoky, kanice i žraloky. Na východní straně se nachází drop off padající do hloubky 80m.

Shaab Sharm

Hloubka 0-32-85m, AOWD

Korálový útes s platy po obou stranách. Velmi zajímavá lokalita pro technické potápěče, v 85m je vrak velké safari lodě a ve 40m jeskyně. Rekreační potápěči zde najdou bohatou faunu i floru.

Elphinstone

Hloubka 0-70m, AOWD

Lokalita vhodná pouze pro zkušené potápěče. Velmi krásný útes s platy na obou stranách, zrádný vzhledem k proudům. Můžeme zde vidět několik druhů žraloků, manty, želvy, chobotnice… V hloubce asi 60m, na jižním konci útesu je velký oblouk. Legenda říká, že je zde ukrytý sarkofág neznámého faraona a potápěči hlásí obdélníkový tvar posázený korály…

Abu Dabbab Reefs

Hloubka 0-25m, OWD

Útesy obklopené krásnou korálovou zahradou a malým jeskyním systémem. Jsou zde i trosky malé lodi, potopené při požáru v roce 2004. K vidění je spousta korálových ryb, někdy i baracudy a žraloci.

Salem Express

Hloubka 0-30m, AOWD

Vrak trajektu, který je asi 100m dlouhý a 18m široký. Od roku 1991 leží v oblasti Safaga na pravoboku v hloubce od 10 do 30m. Je to velmi působivý vrak a neméně jeho příběh…